Блог

Світ волинської вишивки: ритм, геометрія, чіткість

(Купити вишиванку)

У вишиванках волинського краю домінує лаконічність, витримана композиція та не перевантажені геометричні мотиви у візерунках. Здебільшого волинські вишиванки розкроювалися ножем, а крій жіночих та чоловічих сорочок практично не відрізнявся.

Притаманним для регіону є чергування геометричних фігур: зірки ритмічно змінюються ромбами, ті – ламаними лініями тощо. Маленькі деталі, поєднуючись між собою, складають єдиний орнамент. На волинських вишиванках південних районів можуть «рости» різні рослини: дубове листя, хміль, рожа, виноград, чорнобривці.

Купити вишиванку - вишивка Волині

Читати далі

Читати далі

Українська вишивка: краса у кожній області (частина 2)

(Купити вишиванку)

Продовжимо розповідати про те, як відрізняються техніки вишивання в областях України. Сьогодні в добірці розкажемо про те, які вишиті сорочки полюбляли жителі різних куточків України: від Києва до Донецька й від Хмельницька до Криму.

Київщина. Вишиті сорочки цього краю мали такі особливості крою: комір-стійка, пишні рукави, оздоблений зубцями низ. У минулих століттях київські народні сорочки вишивали червоним, білим, синім, жовтим. Згодом на зміну синьому прийшов чорний (цей колір довше зберігає яскравість). Із поширених технік можна виокремити вирізування, гладь, настилування і, звісно ж, хрестик. Київські вишиванки декорувалися геометричними та рослинними мотивами: квіти, хміль, грона винограду, зірки. Вишиванки прикрашали ажурними мережками. А ще на Київщині була своя особливість: орнамент спочатку малювали на полотні, затим його обриси обшивали чорним, а потім додавали інші кольори.

Купити вишиванку - вишивка Київщини

Купити вишиванку - вишивка Київщини

Читати далі

Читати далі

Українська вишивка: краса кожної області

(Купити вишиванку)

Кожен український регіон має свої особливості у техніці вишивки. Разом же вони складають ціле національне надбання. Розповімо детальніше, як здавна вишивали у різних куточках нашої країни і як формувалися традиції найбільш сакрального та водночас модного українського вбрання.

Буковина. Рослини й геометричні фігури найчастіше прикрашають сорочки, вишиті в цьому краї. Окрім найпопулярнішого варіанту вишивкою хрестиком, буковинські майстрині полюбляли гладь, закручений шов, штаповку. Розшиті сорочки декорують бавовною, бісером, шовком, блискітками. У виробі зазвичай домінує одна головна барва (переважно чорна або бордова), проте невеликі деталі можуть бути вишиті різними кольорами – таким чином сорочка стає яскравою й строкатою. Заквітчаність – одна з найважливіших ознак, за якими впізнають буковинську вишивку.

Купити вишиванку буковинська вишивка

Купити вишиванку буковинська вишивка

Львівщина. Вишивка цього краю має ефект повітряності – тамтешні вишивальниці залишають удосталь простору між вишитими орнаментами. До того ж різні візерунки часто поєднуються в одному виробі. Геометричні узори не виглядають перевантажено завдяки залишеним білим проміжкам – деталі виділяються, а сорочка візуально виглядає легкою.

Читати далі

Читати далі

Знаки й символи на полотні: як «прочитати» свою вишиванку

(Купити вишиванку)

Напевно, кожного, хто любить й носить національне вбрання, цікавить відповідь на запитання: а що ж означає певний візерунок чи елемент орнаменту на полотні? Адже в вишиванці немає нічого зайвого: кожна деталь доречна і добре продумана. А щоб уміти зчитувати коди й символи, зашифровані на полотні, не обов'язково бути експертом-етнологом – навчитися читати «послання» на вишиванках під силу кожного. Головне, що вам допоможе у цій справі, – це любов до рідного, українського. І наші невеликі підказки, звісно. Сьогодні розкажемо про символіку геометричних фігур, які найчастіше трапляються у вишиванках.

купити вишиванку

Найдавнішими, а також одними з найпоширеніших є саме геометричні узори, а з їхнього різноманіття одними з улюблених і в наших предків, і в сучасних модників є квадрати. Зазвичай вони є меншими частинками складніших елементів. Квадрат символізує довершеність, досконалість, гармонію і внутрішній спокій. Українці ототожнювали квадрат із земним началом, із символом родючості. Тож популярний (надто у чоловічих вишиванках) перехрещений квадрат, означає енергію землі. Є й ширше трактування, згідно з яким — квадрат є не однією зі стихій, а всіма ними. Адже число чотири дуже важливе для світобудови: стільки нараховується пір року, сторін світу, періодів доби тощо. Наші предки вважали квадрат символом простору, ізольованого від лихих помислів. Він мав захищати господарів від різних зурочень.

Читати далі

Читати далі

Українські вишиванки: з магією та енергетикою

(Купити вишиванку)

Національне вбрання нашої країни – не просто красивий одяг. Українська вишиванка – це тисячолітня історія, це магія кодів і символів, це неповторні візерунки дбайливої роботи. Здавна вишиванка вважалася більшим, ніж просто одяг — це оберіг, це річ із особливою енергетикою. Недарма існувало чимало правил і пересторог щодо того, як вишивати сорочку, аби майбутній витвір приніс власникові якомога більше добра й позитиву. Ми розкажемо вам про основні правила, завдяки яким не помилитеся, купуючи або вишиваючи сорочку

Купити вишиванку
Передусім варто згадати, що набір символів на вишиванці не є випадковим: за віруваннями наших предків, вони творять цілісну систему, кожна з деталей візерунка «відповідає» за любов, сімейну злагоду, здоров'я дітей на інші життєві цінності. Сьогодні не кожен здатен відчитати всі символи та скласти їх у єдину картинку, проте це й не єдине, що має значення. Не менш важливою є енергетика, закладена в виріб. Адже вбрання вбирає в себе настрій, думки, душевний стан її творця. Існує також кілька критеріїв, за допомогою яких можна впевнитися, що енергетично вишиванка найбільше підходить саме вам.

Читати далі

Читати далі

Книжки-вишиванки: незвичайне захоплення рівненської майстрині

Вишиванки сьогодні — це значно більше, ніж просто сорочки. Українські національні орнаменти проникають у найрізноманітніші сфери життя, наші вишиванки знають уже далеко за кордоном. Дизайнери всіляко фантазують: як би ще можна було б використати ці візерунки? Так національні мотиви з'являються в оздобленні посуду, аксесуарів, інтер'єру. А задум рівненської майстрині Олени Медведєвої є особливо оригінальним – жінка вишиває ... книги. Її бібліотека вражає і книгоманів, і поціновувачів вишивки

Читати далі

Вишиванки з бісеру: минуле й сучасність

(Купити вишиванку)

Стилісти одноголосно стверджують: вишиванка — це одяг, який уже ніколи не стане немодним. А нещодавно й авторитетне видання The New Times надрукувало статтю з заголовком «Неофіційний топ літа», у якій назвало вишиванку трендом сезону. «Вишиванка й джинси — усе, що вам потрібно, аби виглядати стильно. Приготуйтеся: люди запитуватимуть, звідки у вас така сорочка», – пише автор.

Вишиванки з бісеру
А в українському модному світі вишиванок — свої тренди. Зокрема, у цьому сезоні на піку популярності – сорочки й сукні, розшиті бісером. У такої вишивки є особливість: чим більше кольорів бісеру поєднуються у схемі і чим нейтральніший колір у самої сукні, тим яскравішим вийде кінцевий результат. Сукні із бісерними візерунками не залишать байдужою жодну модницю: око мимоволі вираховує кількість окремих елементів, разом із тим акцентуючи на їхньому загальному звучанні. У цьому сезоні багато модних брендів відмовилися від традиційної вишивки на користь бісерної. 
Та щоб створити таке вбрання, модельєри й кравчині мусять працювати місяцями, тож охочі мати таке вбрання у своєму гардеробі мусять бути готовими до вартості, вдесятеро вищої, ніж на звичайну вишиванку. Звісно, йдеться про ексклюзивні замовлення – на ринку ціни стартують від двох із половиною тисяч гривень. Пощастило тим, хто вміє вишивати сам: це легко зробити за готовими схемами. 

Читати далі

Читати далі

Вишиванка Надії Савченко

(Вишиванки)

Авторкою цієї унікальної роботи є донецька майстриня, нині — вимушена переселенка й мешканка Києва Людмила Огнєва. Але портрет відомої української льотчиці — далеко не єдине надбання у творчому доробку жінки. Нещодавно майстриня представила цілу виставку, на якій — понад 200 вишивок українців, чиє життя було певним чином пов'язане з Донеччиною. Орнаменти відтворювала пані Людмила, шукаючи їх оригінали у найрізноманітніших джерелах. Своєю експозицією, що має назву «Культурний простір Донеччини: українське вишиття», Людмила Огнєва демонструє нам інше обличчя шахтарського регіону

вишиванка Надії Савченко

Читати далі

Читати далі

ДНК української вишивки

(Вишиванки)

Його відшукує молода дизайнерка Юлія Магдич. Їй усього 30, однак етнічний одяг, який вона створює під брендом «Yuliya Magdych», відомий у всьому світі. Нещодавно майстриня презентувала свої творіння у Сполучених Штатах Америки. Окрім власне сорочок, вона виготовляє хустки, сумки й весільні сукні. В українській столиці Юлія має магазин, та її одяг з мотивами народної вишивки продається далеко за межами Києва — тепер їх полюбили і заокеанські американські модники

Купить вышиванку
Вишиване вбрання від Юлії Магдич має високу місію й відповідну ціну: найдорожча модель вартує майже дві тисячі доларів, за найдешевше вишите плаття слід віддати понад 700 доларів. Майстриня акцентує і на філософії свого одягу: 
– Моя найважливіша місія — створювати одяг незалежно від часу, моди й трендів, відшукуючи й переосмислюючи ДНК української вишивки, – пояснює жінка. 

Читати далі

Читати далі

Туге полотно, пишні орнаменти та інші особливості подільської вишивки

(Вишиванки)

Продовжуємо знайомити наших читачів із регіональними традиціями вишивки в різних куточках України. Сьогодні наша розповідь — про Поділля, прегарний край, оспіваний Лесею Українкою. Такими ж мальовничими, як і природа, є тутешні вишиванки

Вишиванки - подільська вишивка

Подільська вишивка — настільки ж складна, як і красива. Сама природа сприяла тому, аби ця регіональна техніка стала однією з найчарівніших в Україні: місцеві чорноземні ґрунти вельми придатні для вирощування коноплі, що згодом «перетвориться» в полотно. Порівняно з лляним, конопляне є тугішим, має зелено-сірий відтінок. Нитки для майбутніх сорочок на Поділлі обробляли довго й ретельно: пряли, білили, фарбували, змащували жиром або воском. Уже на цьому етапі легко розгледіти особливості регіональної вишивки.

Читати далі

Читати далі

Із віршами і світлими думками: як вишиває волинська майстриня Галина Махонюк

(Вишиванка)

Ця жінка — справжній самородок, котру знають далеко за межами її рідного краю. Галина Махонюк із села Овадне, що на Волині, – талановита вишивальниця, любов до ремесла якій передали бабуся й мама. Вишивка для неї — не просто хобі, а й справа життя та велика розрада. Змалку пані Галина вишивала разом зі своєю світлої пам'яті сестрою-близнючкою Світланою. Обох хвороба прикувала до інвалідних візків, однак не могла позбавити головного — волі до життя й відчуття краси
вишиванка Галина Махонюк 

Сестри народилися у сільській родині на Рівненщині, та невдовзі переїхали на Волинь. Вишивати навчилися ще дітьми й присвятили цьому захопленню свої життя. У полотнах Махонюків відображається їхній внутрішній світ, їхні радощі й смуток. Цікаво, що сестри завжди вишивали разом — кожна зі свого кінця рушника, що особливо їх зближувало. Вдвох придумували й орнаменти, малювали ескізи. У їхньому творчому доробку — понад триста спільних полотен. Щоб бути обізнаними у своєму ремеслі, Світлана й Галина перечитали стоси літератури про історію й символіку української вишивки. А ще — ідеально володіють різноманітними техніками вишивання: хрестиком, вирізуванням, виколюванням, лічильною гладдю, занизуванням...

Читати далі

Читати далі

«Ламані дерева», символи сонця та інші секрети полтавської вишивки

(Вишиванки)

Серед інших регіональних стилів полтавська манера вишивати впізнавана передусім за кольором – головним чином це гама барв «білим по білому». Поширеними також є голубі, бежеві, сірі та охристі нитки. Рідше полтавські майстрині обирають червону палітру відтінків. Це також і найскладніша техніка української вишивки – налічує понад 180 видів! У всьому світі вона визнана однією з найвишуканіших. А серед галузей народного мистецтва вишиванка на Полтавщині має найбільшу популярність. Нею прикрашають вбрання, рушники, головні убори та верхній одяг.

Вишиванки - полтавська вишивка
В орнаментах цієї регіональної техніки вишивання зашифрована українська історія. Особливості життєвого устрою, звичаїв, побуту, ведення господарства зчитуються з геометричних знаків: трикутників, ромбів, хрестів та інших символів. Майстерність у тому, щоб вкласти ці знаки один в одного та вміти прочитати ці послання. 

Читати далі

Читати далі