(Купити вишиванку)

Стилісти одноголосно стверджують: вишиванка — це одяг, який уже ніколи не стане немодним. А нещодавно й авторитетне видання The New Times надрукувало статтю з заголовком «Неофіційний топ літа», у якій назвало вишиванку трендом сезону. «Вишиванка й джинси — усе, що вам потрібно, аби виглядати стильно. Приготуйтеся: люди запитуватимуть, звідки у вас така сорочка», – пише автор.

Вишиванки з бісеру
А в українському модному світі вишиванок — свої тренди. Зокрема, у цьому сезоні на піку популярності – сорочки й сукні, розшиті бісером. У такої вишивки є особливість: чим більше кольорів бісеру поєднуються у схемі і чим нейтральніший колір у самої сукні, тим яскравішим вийде кінцевий результат. Сукні із бісерними візерунками не залишать байдужою жодну модницю: око мимоволі вираховує кількість окремих елементів, разом із тим акцентуючи на їхньому загальному звучанні. У цьому сезоні багато модних брендів відмовилися від традиційної вишивки на користь бісерної.
Та щоб створити таке вбрання, модельєри й кравчині мусять працювати місяцями, тож охочі мати таке вбрання у своєму гардеробі мусять бути готовими до вартості, вдесятеро вищої, ніж на звичайну вишиванку. Звісно, йдеться про ексклюзивні замовлення – на ринку ціни стартують від двох із половиною тисяч гривень. Пощастило тим, хто вміє вишивати сам: це легко зробити за готовими схемами.
Помилково вважати, що вишивка бісером — це нещодавнє відкриття. Насправді майстрині знали цю техніку ще багато століть тому. У Київській Русі бісер використовували ще з 9 століття, тобто з початку створення держави – бісеринками оздоблювали національні костюми. Цю традицію перейняли і сусіди. Мандрівник Петрей де Ерлезунда зі Швеції ще в 16 столітті відзначив рівень майстерності вишивальниць із Росії. «Вони такі досвідчені й вправні, що перевершують багатьох вишивальниць перлами, а їхні творіння везуть у далекі країни», – йдеться у його спогадах.
Згодом бісер використовувався для оздоблення ікон й іншого начиння для храмів – у другій половині 18 і першій половині 19 століття ним розшивали ризи для священиків, картини, гаманці, чохли для різних речей. З церкви мода примандрувала і в світське життя. Після такого розквіту мистецтво вишиття бісером переживає занепад, а з 1930 років отримує «друге дихання»: ним прикрашають жіночі сумки та сукні.
Сьогодні бісер знову повертає собі популярність. Ним вишивають картини, зображуючи на них найрізноманітніших персонажів (як то морських рибок чи голлівудських артисток), ікони, сорочки, сукні, клатчі. Фахівці кажуть: вишиванка бісером за складністю виконання прирівнюється до весільного рушника або ж до сорочки білим по білому. Але таке вбрання має одну суттєву перевагу: вам доведеться менше «мудрувати» над образом — одяг із бісеру є цілісним, він не потребує доповнень у вигляді браслетів чи намиста. Тому, обираючи вишиванку з бісеру, отримуєте вбрання й аксесуар водночас. Ще й носите на собі скарб, якому століття.

Вишиванка.Нет