Сьогодні пропонуємо дізнатися, як вітчизняні модельєри роблять українську автентику затребуваною на модних подіумах. Наша розповідь — про дизайнерку Роксолану Богуцьку, для якої створення якісного національного етнічного вбрання стало справою життя.

 Королевою української вишиванки безсумнівно можна назвати львівську модельєрку Роксолану Богуцьку. Уже понад 15 років жінка створює національні убрання для найвідоміших жінок нашої країни та й просто для тих, хто цінує українське. У неї вдягаються Катерина Ющенко, Ольга Сумська, Руслана та інші поціновувачі національного колориту.

Вишиванки Богуцька

Нині пані Роксолана пригадує, як починалася її кар'єра. Тоді у більшому фаворі, ніж українська вишивка, була східна екзотика, тож перші кроки у просуванні свого бренду давалися вкрай важко. Мода в той час сприймалася радше як розвага для дружини заможного чоловіка, як повноцінна індустрія вона ще не стала на ноги. Однак дизайнерка завжди була певна: лише своїм, рідним зможемо зачарувати світ. Сьогодні, коли так легко долати кордони і стирати відмінності, важливо триматися свого. Сил додавали і близькі люди, котрі вірили в успіх справ пані Роксолани, і перші клієнтки, і впевненість у вибраній дорозі.

1998 рік став переломним для Богуцької. Тоді на “Сезонах моди” у столиці вона дебютувала з брендом Roksolana Bogutska. Були спроби перебратися до Києва, що відкривав більше перспектив. Однак згодом пані Роксолана зрозуміла, що львівський ритм і стиль життя пасують їй куди більше, що на ментальному рівні у неї багато спільного з культурною столицею України та що саме тут черпає натхнення для творчості, а відтак годі шукати ліпшого місця для самореалізації. Пані Роксолана перестала брати участь в Українських тижнях моди та вирішила присвятити себе тому, аби розвивати львівську фешн-індустрію. За спостереженнями дизайнерки, тутешні жительки мають особливу манеру одягатися.

вишиванка Богуцька

— Вони не бояться, що їхня екстравагантність здасться комусь смішною. Галицька мода роками піддавалася впливу європейської. І хоч нині Львів став провінцією, його мешканки подібні до італійок. Киянки ж спокійніші, у них більше “офісності”, — зауважує пані Роксолана.

Залишаючись у рідному Львові, вона зуміла прославити українське на весь світ. У 2004 році Роксолана Богуцька стала авторкою сценічного костюма співачки Руслани, яка тоді перемогла у пісенному конкурсі “Євробачення”, та її танцювального колективу. Пані Роксолана використала для вбрання свої улюблені матеріали й мотиви. Шкіряний гуцульський одяг на європейській сцені мав велике значення для успіху.

— Костюми є одним із елементів шоу, тож не дивно, що вони запам'яталися, — коментує пані Роксолана. — Тодішня перемога на “Євробаченні” була знаковою для нашої країни.

Нове дихання українська мода отримала саме в цей час, вважає дизайнерка. Згодом перша леді України Катерина Ющенко почала носити костюми з вишитими орнаментами, запровадивши таким чином моду на все українське.

Особлива любов у пані Роксолани — до української вишивки у весільному вбранні. Богуцька створює для наречених сукні такого стилю, що користуються неабиякою популярністю. Щоб знайти матеріали для ексклюзивного вбрання, жінка мандрує регіонами України у пошуках старовинних вишивок. Сама по собі сорочка мало кого цікавить, полотно слід відновлювати, однак давні візерунки надають сукням вишуканості й багатства. Вишивку вона комбінує з напрочуд тонким французьким мереживом із шовку.

—Таке поєднання робить сукню ніжною і романтичною, як і личить весільному вбранню, — мовить пані Роксолана.

Для сукні нареченої може знадобитися три-чотири, а то й більше сорочок, оздоблених орнаментами певного регіону, приміром, Тернопільщини чи Буковини.

Мереживо із цього дуету натякає на ніжність, делікатність нареченої, а вишивка підкреслює національний характер вбрання. Чому ж ніжне французьке плетиво, складне за технікою та високе за якістю, та українська вишиванка віком у кілька століть так гармонійно виглядають у парі? Пані Роксолана знає секрет: це речі з одного світу, тієї ж самої традиції, спільного культурного спадку. 

Звичайно, не всі можуть собі дозволити вишиванки від знаменитого дизайнера, але ви завжди можете обрати собі жіночу вишиванку на будь-який смак в каталозі нашого магазину - http://vyshyvanka.net/uk/catalog/vyshyvanky-zhinochi

(фото - Андрій Гончаренко)